ctrl+f “solution“
ctrl+s TREEs
Snimi zadatak, okupi tim, smisli NB – IoT rješenje i budi SAVER naših šuma. Baci se na Challenge.
Ideja HT Challengea je (super)rano detektirati šumske požare koristeći senzore temperature, relativne vlažnosti zraka, koncentracije ugljičnog monoksida i dioksida u zraku, koji bi se preko NB-IoT tehnologije povezali s aplikacijom ili platformom.
Sudjeluju svi – solo igrači i timovi do tri člana koji ponude rješenja našeg Challengea. Nikakav bed ako je tim s raznih strana svijeta. Pobjednici Challengea osvajaju cool nagrade iako znamo da vi vjerojatno prije brijete na rješenje, nego na nagrade. Naš cilj je više nego vrijedan Challengea!
Finaliste očekuju mentori i resursi za pilotiranje razrađene ideje. Spremamo i final pitch za pobjednike. Event na kojem će 18. Siječnja 2019. uz pobjednika stajati Hrvatski Telekom i Deutsche Telekom Grupa. A naša mašta, može svašta! Ovo je tek početak…
A sada – Challenge
Tehnički dio
- Napravi rješenje koje omogućava ranu detekciju šumskih požara, koristeći senzore temperature, relativne vlažnosti zraka, koncentracije ugljičnog monoksida i dioksida u zraku koji bi se preko NB-IoT tehnologije povezali s aplikacijom/platformom. Kombinacija s ostalim senzorima, primjerice kamerama, je sasvim OK.
- Aplikacija treba prikazivati prikupljene parametre i evaluirati podatke u realnom vremenu, kao i njihovu korelaciju.
- Napravi stupnjevito alarmiranje i definiraj preporučene akcije.
Poslovni plan
- Osim tehničkih detalja, trebaš razraditi i poslovni plan. Ideja se treba temeljiti na istraživanju tržišta.
Trebaš je razraditi do razine blueprinta (odabir senzora, troškovnik, prijedlog dizajna aplikativnog rješenja).
Prezentacija
- Za kraj, naravno, preza – zapravo dokument s dizajnom rješenja i 10-minutna pitch prezentacija (može video, PP i slični formati).
Platforma s poolom od 5 milijuna inovatora
Iza Challengea stoji nagrađivani francuski start up Agorize koji brojne tvrtke širom svijeta povezuje sa zajednicom od 5 milijuna inovatora okupljenih na svojoj platformi. Agorize im pomaže u pronalaženju ključnih igrača – studenata, developera, stratupova i zaposlenika. Cilj je nova sinergija inovatora i kompanija koje traže inovativne ideje, talente i partnere.
U otvorenom izazovu za inovatore, rad u komplementarnom timu ključ je uspjeha. Platforma zato koristi algoritam za pronalaženje partnera omogućujući brzo i jednostavno okupljanje multidisciplinarnih internacionalnih timova. Svaki sudionik stvara svoj profil izravno na platformi i tada može okupiti vlastiti tim ili se pridružiti nekom postojećem. Sve je online, bez zemljopisnih barijera, brzo, jednostavno, inovativno. Platformu prvi puta u Hrvatskoj uvodi digitalni lider Hrvatski Telekom.