Xylon pokreće novo godišnje studentsko natjecanje s ciljem promicanja i poticanja izvrsnosti, prepoznavanja i nagrađivanja studenata koji se istaknu kvalitetom svojih studentskih radova. Na novopokrenutom ++BIT natjecanju mogu sudjelovati svi studenti koji u Xylonu obavljaju studentsku praksu tijekom kalendarske godine.
Koji je tijek natjecanja?
Studenti svoje prijave šalju e-mailom tijekom 11. mjeseca. Xylonovo stručno Povjerenstvo ocjenjuje pristigle prijave u dva kruga početkom 12. mjeseca.
Studenti koji prođu u drugi krug natjecanja trebaju u 15 minuta predstaviti svoj rad pred Povjerenstvom, nakon čega se biraju pobjednici i dijele nagrade i priznanja.
Kako se prijaviti?
Studenti se na natjecanje prijavljuju slanjem e-maila na adresu bit_student@logicbricks.com.
Što sve treba sadržavati prijava?
Prijava treba sadržavati ime i prezime studenta, voditelja prakse u Xylonu, naslov i kratki opis prakse, rezultat prakse (izvještaj), kratku PowerPoint prezentaciju i potpisanu izjavu o suglasnosti za objavu osobnih podataka.
Koje su nagrade za pobjednike?
Bogate novčane nagrade za osvojena prva 3 mjesta.
Svi sudionici drugog kruga natjecanja dobivaju ovjerene diplome na engleskom jeziku.
O Xylonu
Xylon je high-tech elektronička kompanija fokusirana na razvoj i proizvodnju testnih uređaja za automobilske ADAS/AD sustave, IP jezgri i elektroničkih sustava baziranih na programibilnim FPGA i SoC čipovima. Od osnutka 1995. godine ističe se u područjima napredne obrade videa, sustava računalnog vida i AI sustava.
Mogućnosti rada u Xylonu: studentske prakse, studentski poslovi, stalno zaposlenje. Otvorena radna mjesta možeš pronaći ovdje.
Ako i dalje razmišljaš trebaš li otići na praksu u Xylon, pročitaj kako je Dominiku Keči, bivšem pratikantu, a danas Junior Algorithm Engineeru, raditi u Xylonu:
Započeo sam s radom u Xylonu preko programa FER-ovih stručnih praksi. Firma mi je odmah zapela za oko jer su ponuđene teme bile izazovne i usko povezane uz vještine koje sam stekao studiranjem. Već na praksi sam se mogao susresti s brojnim izazovima, a od mene se tražila kreativnost, rješavanje ‘nešablonskih’ zadataka i stalna optimizacija predloženih rješenja. Kao studentu FER-a, to su bili problemi s kojima sam se često susretao, tako da sam bio oduševljen što sam imao priliku to primijeniti u praksi, na stvarnim problemima i proizvodima. Nakon prakse, počeo sam raditi preko studentskog ugovora na istraživačkom projektu. Kako sam paralelno studirao, puno mi je značilo što je firma imala puno razumijevanja i bila potpora da uspješno završim fakultet: kroz razgovore s voditeljima sve se moglo dogovoriti i prema tome prilagoditi radno vrijeme. Nije mi trebalo dugo da primijetim da firma cijeni i prepoznaje vrijednosti pojedinca: s vremenom sam dobivao sve veću odgovornost u svojim zadacima da bih na kraju počeo samostalno raditi na istraživačkom projektu. Sve odluke i ideje oko daljnjeg razvoja i napretka donosio sam kroz komunikaciju i diskusiju s voditeljem. Nakon što sam diplomirao, zaposlio sam se u Xylonu i postao dio tima koji se bavi razvojem algoritama. Radim u području koje traži stalno istraživanje i učenje. Okružen sam ljudima koji su spremni pomoći, a voditelji su uvijek dostupni za razgovore i savjetovanje. Sviđa mi se što je u procesu proizvodnje prisutna stalna komunikacija između različitih odijela što uvijek rezultira novim izazovima i traženju novih i optimalnih rješenja. Sukladno tome, za bolje razumijevanje projekata i upoznavanje drugih zaposlenika, firma je provodila i predavanja/edukacije. To mi je, kao novom zaposleniku, bilo jako korisno. Osim toga, zbog česte komunikacije s FER-om, Xylon omogućuje zaposlenicima upis doktorata, tako da mi je drago da uvijek imam otvorenu tu opciju. Za kraj bih volio istaknuti da uz dogovore i najavu, imam fleksibilno radno vrijeme što mi puno znači u organizaciji dana.
Pronađi Xylon i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, LinkedIn